Jak se připravit na jarní úklid?

S nástupem jara se musím vždycky pousmát nad uklidňujícími hláškami typu pro vystresované ženy: „Jarní atmosféra a příprava na svátky přece nemusí jít ruku v ruce s úklidem!“ nebo „Děti se z Velikonoc nepamatují umytá okna, ale dobrou náladu s kamarády!“.

Jarní úklid

V tu chvíli si říkám, kdo by v naší domácnosti se čtyřmi dětmi, invalidní babičkou, psem, kočkou a rybičkami hledal čistotu? A umytá okna? Jsem ráda, že je umyju jednou za rok, a to vždycky když už mám pocit, že přes ně fakt není vidět ven. Když klopýtám přes všechny ty hračky, oblečky, nářadí a občas se zastavím, abych se pokochala krajinou venku, dokážu si snadno představit, jak jsou krásně naleštěná a skvěle lesknoucí. Pak se ale vrátím do reality a říkám, si, že to není ještě tak hrozné.

Povětšinou jsem ráda, když všichni co chodí, lezou, plazí se či skáčou, na chvíli usnout pak se pokusím alespoň trochu poklidit a zamést podlahu a vše dát na své místo. A takhle je to neustále dokola. Zjistila jsem za ty roky, že naše rodina miluje „přirozený chaos“ jako záměr přírody. Především odolnost jedince, osobní zodpovědnost, zkrátka děla t věci podle logického úsudku. Každý se řídí tím, že když mu je zima - zahřeje se, když má žízeň – napije se, když má hlad – nají se, když je nemocný – vezme si Wobenzym.

Může to vyznít jako klišé a propagačně, ale vše vychází z naší letité zkušenosti. Každý v rodině má různé potřeby, přání a rozličné zájmy, proto ještě ctíme jeden základní zákon, a to je zákon silnějšího.

Je na každém z nás jak se vypořádá s nemocemi a bolestmi. Někteří to řeší sterilním prostředím, jiní se zaměří na příčiny problémů.

V současné době není snadné udržet se fit, proto jdeme s manželem hlavně po podstatě a jádru potíží. Když má jedince silnou obranyschopnost těla, zvládne téměř cokoliv. Je pak snadnější se vypořádat s virózami, angínou či hojením ran. Na vlastní sebeobranu je nejúčinnější léčbou právě ta enzymatická. Nejenom, že nastartuje hojení, ale pomůže vše snáze zvládnout a zlepšit tak i psychiku. Člověku se nevyplácí chovat se hrdinsky, dříve nebo později vás může něco „skolit“. Je důležité to preventivně řešit a pak zdoláte jakékoliv překážky.

(1164 hodnocení)
Článek Jak se připravit na jarní úklid? byl publikován 29.12.2016 autorem Svět-vitality.cz.
Zdroj:
Vytisknout Doporučit známému

Mohlo by Vás zajímat:


Zdraví a vitalita

Buďte zdraví a vitální v každém věku! Myslete na své zdraví dokud jste mladí.