Jak sportovat na podzim? Toto jsou naše tipy

Letní období je pro sport jako stvořené. Je možné vykonávat celou řadu outdoor aktivit. V době podzimní už to možné není, jelikož vaším hlavním nepřítelem bude počasí. Jaké aktivity pro toto roční období doporučíme?

Běhu se vzdávat nemusíte

První aktivitou je běh, který jste určitě vykonávali i v době léta. Zde musíme říci, že ani na podzim se ho vzdávat nemusíte. Jenom volte správné tratě. Naše rady jsou spojeny s doporučením, abyste běhali spíše po zpevněných, než rozbahněných lesních cestách, kde hrozí riziko úrazu. Dále nezapomínejte na lepší oblečení, kam můžeme zařadit:

  • Nepromokavou bundu
  • Kvalitní kalhoty
  • Pevnou impregnovanou obuv

Jak sportovat  

Zamiřte do posilovny

V létě to byla jistě různá workoutová hřiště, která jste pravidelně zkoušeli. I ta už na podzim vzhledem k počasí nepřicházejí v úvahu. Čím je nahradit? Pokud chcete svému zdraví prospět nejenom aerobní aktivitou, ale i posilováním, potom zvolte osvědčenou klasiku. A to návštěvu posilovny. Kvalitní fitness centra dnes mohou nabídnout dostatek kvalitního vybavení, dobrý kolektiv, i bohatou nabídku aktivit. A to ať už chcete posilovat určité partie, nebo se chcete zaměřit na cestu spojenou kruhovým tréninkem.

Zajděte si zaplavat

Léto má z hlediska plavání výhodu v tom, že lze zamířit i na otevřené vodní plochy, jako jsou jezera, rybníky, nebo přehradní nádrže. Na podzim už nejsou příliš vhodné – pokud nepatříte do skupiny otužilců. V tomto období jsou pro vás jako stvořené kryté bazény, které dnes najdete v podstatě v každém krajském i okresním městě. Na jednu stranu je sice nuda plavat pouze tam a zpět, ale lepší než nic.

Jak sportovat  

Cvičte doma

Poslední rada je určená pro toho, kdo nechce vystrčit paty ze svého domova. Cvičit se dá snadno i doma. A to bez vybavení, jenom s vlastní vahou. Různých cviků existuje celá řada. Pokud vás přestanou bavit, zkuste přejít na unikátní popruhy s názvem TRX.

 


Pohyb a sport

Sportem ku zdraví aneb zdraví pohyb mého těla. Ve zdravém těle zdravý duch.